teleskobik KAPILAR

KAPGA teleskobik KAPILAR

     Kapga Telekobik Kayar Kapılar yapılarda yoğun giriş çıkışın olduğu ve fotoselli kayar kapıların sağlayamadığı geniş giriş alanı istenen alışveriş ve iş merkezi, süpermarket, hipermarket, hastane, kamu binaları…. vb. yerlerde harekete duyarlı olarak açılıp kapanan estetik, fonksiyonel, dayanıklı ve güvenli otomatik kapı sistemleridir.
    Teleskobik Kapı Sistemleri yatay düzlemde kayarak hareket eden bir sabit, iki hareketli kanattan oluşur. Bu hareketli iki kanat sayesinde daha geniş açıklık sağlar.

      Teleskobik Kapılarımız tüm uluslar arası norm ve standartları karşılayan sertifikalara sahiptir.

kapga teleskobik kapı sistem elemanları

Camlar: Kapga Teleskobik Kayar Kapılarımız profil çerçeveli olabileceği gibi tamamen cam kanatlı olarak da üretilebilir. Profil kasalı cam kanatlarda 4+4 lamine cam, profilsiz cam kanatlarda 10 mm temperli camlar kullanılmaktadır. Daha transparan bir görüntü istenmesi durumunda üst baza veya paslanmaz çelik cam aksesuar opsiyonlarıyla cam detaylı üretim gerçekleştirilebilir.

Profil: Profilli kanatlarda alüminyum, pirinç, paslanmaz çelik malzeme seçenekleri bulunmaktadır. Bu profiller kullanılacak yerin özelliklerine uygun RAL kartela renkleri, eloksal ve ahşap desenli renk seçeneklerine boyanabilmekte    Binaların mimari yapılarına uygun olarak dizayn edilen fotoselli kapılar gereksinimlere bağlı olarak ekstra güçlü profillerle üretilebilir ve tüm modellere kaçış yolu güvenlik sistemleri ilave edilebilir.

    Teleskobik kapılarda toplam genişlik ölçüsünün tek taraf kanatlarda 2 hareketli bir sabit, çift taraf kanatlarda ise 4 hareketli 2 sabit kanat olmak üzere toplam 6 kanat kullanılabilmektedir. 

NEDEN KAPGA OTOMATİK DÖNER KAPI?

HIZLI

KOLAY

GÜVENLİ

 • Teleskobik Kapılarımız özel olarak geliştirilmiş kanat kılavuzları ile birlikte son derece sessiz çalışma özelliğine sahiptir.
• İçerinin de otomatik olarak belirsiz periyotlarla temiz hava ile dolmasını sağladığı için de farklı bir avantaj sunmaktadır.
• Modüler sürücü ve profiller uzun ömürlü ve sessiz çalışmayı garanti eder.
• Geleneksel yana kayar kapılar ile karşılaştırıldığında %30 daha az yer kaplayan kanatları sayesinde 4000mm’lik geçiş alanları oluşturabilmektedir..
• Teleskobik kapılarda; iki kanat için 2 x 130 kg ve dört kanat için 4 x 90 kg taşıma kapasiteleri mevcuttur.
• Kapga Fotoselli kapı parçalarımız bir başka parça ile kolayca iletişim kurarak emniyetli kullanımı ve maksimum güvenliği sağlar
• En geniş koşullara adapte edilebilir. Bu kurulum süresini kısaltır ve servis-bakım maliyetlerini en aza indirger.
• Sürücünün teknolojisi sayesinde sensörler ve diğer bağlantıların durumlarının sürekli izlenmesi sağlanır.
• Yüksek hassasiyetle mükemmel uyumlu parçaların birlikte çalışması aynı zamanda kapalı kanatlarının hareketlerindeki uyumda da beraberinde getirmektedir.