KAPGA GİYOTİN SİSTEMLERİ

Kolay Satış, Hızlı Montaj, Az Bakım

KAPGA GİYOTİN SİSTEMLERİ

Giyotin Sistemleri (Hareketli Küpeşte), dikey olarak biribirinin üzerine binerek açılıp kapanan 2 veya 3 cam panellerden oluşan ve otomatik olarak kumanda edilebilen bir cam kapama sistemidir.

     Görüş açısından herhangi bir kayıp yaşanmaması nedeniyle özellikle kafe, restoran, otel, düğün salonu gibi ticari mekanlarda, kış bahçesi, veranda gibi konutsal alanlarda ve tamamen içten silinebilme özelliğine sahip Easy Clean sistemiyle balkon, teras gibi açık mekanların kapatılmasında tercih edilen estetik, fonksiyonel ve kullanışlı çözümlerdir.

   Kapga Giyotin Sistemlerinde dikey olarak açılan 1 sabit 1 hareketli veya 1 sabit 2 hareketli kanatlı cam paneller olup; uygulanan sistemin altta kalan kanadı sabit kalarak aynı zamanda korkuluk görevi de görmektedir.

     Sadece Kapga Giyotin Sistemine tasarımındaki özel detaylar ve çok fonksiyonlu parçalar sayesinde imalat, montaj, arıza ve bakım durumlarında ekstra kolaylık ve zaman tasarrufu sağlar.

    Müşteri veya kullanıcı istek ve beklentilerinin tamamını karşılayacak teknik ve estetik donanıma sahiptir.   

Kapga Giyotin Sistem Ana Elemanları

Cam Seçenekleri: Kapga Giyotin Sistemleri özel tasarımıyla mekanınızın durumuna, kullanış amacınıza ve tercihlerinize göre tek cam, ısıcam, temperli, karolajlı, renkli, reflekte cam olmak üzere bütün cam kombinasyonlarını kullanmaya uygundur. Sadece Kapga Giyotin Sistemleri ne ait özel tasarım sayesinde her bir kanatta farklı cam seçeneği kullanma olanağı da sağlanmaktadır.
Profil Seçenekleri: Kapga Giyotin Sistemlerinde kullanılan profillerin tamamı özel olarak üretici ve kullanıcı dostu bir anlayışla tasarlanmıştır. Bu nedenle hem üretim, hem montaj hem de kullanım sırasında sayısız avantajlar sağlar. Giyotin sisteminde bulunan profiller, kullanılacak yerin özelliklerine uygun RAL Kataloğu, eloksal ve ahşap desenli renk seçeneklerine boyanabilmektedir. Bu sayede yeni yapılan giyotin sistemi mevcut mekanlarınızla kusursuz bir uyum yakalamaktadır.

Motor ve Kontrol Sistemleri: Kapga Giyotin Sistemimizde tüm giyotin sistemlerinde olduğu gibi tüp motorlar kullanılmaktadır. Tercih edilmesi durumunda engel algılayıcı motor kontrol sistemi kullanılarak açılıp kapanma esnasında herhangi bir canlı veya cansız nesneye çarpması durumunda emniyet sağlanabilir. Beklentilerinize ve mekanın özelliklerine göre yerli veya ithal motor seçeneklerimiz mevcuttur. Motorlu Giyotin Sistemlerinde kullanılan motor kontrol sistemleri uluslararası norm, standart ve sertifikalara sahiptir. Kullandığımız motor kontrol ünitelerinin markasına göre 2 ile 5 yıl arasında garanti süreleri mevcuttur.

Kapga Giyotin Çalışma Sistemleri

Kapga Giyotin Sistemlerinde uygulama yapılacak mekanın konumuna ve ölçülerine göre 1 sabit 1 hareketli, 1 sabit 2 hareketli veya 1 açılır 1 hareketli, 1 açılır 2 hareketli (Kolay Silinir Sistem)olmak üzere 4 farklı sistem uygulanabilir.

2 HAREKETL İ 1 SABİT
1 HAREKETL İ 1 SABİT1
2 HAREKETL İ 1 AÇILIR
1 HAREKETL İ 1 AÇILIR

STANDART MOTORLU GİYOTİN SİSTEMLERİ

Bir sabit kanatın üzerinde 1 veya 2 hareketli kanatın  dikey yönde hareket ederek açılıp kapanan giyotin sistemidir. Bu nedenle cam içleri sadece içerden, cam dışları sadece dışarıdan temizlenebilir. Zemin katlarda bulunan  mekanlarda uygulamak için uygundur. Yüksek katlarda temizlik için güvenli bir çözüm değildir.                                                                                              

EASY CLEAN GİYOTİN SİSTEMLERİ

Standart Giyotin Sistemine ilave olarak alt sabit kanadı  makas sistemi sayesinde içeriden açılabilen ve aynı zamanda kenet sistemi ile kanatları bağımsız çalışabilen giyotin sistemidir. İçeriden hem cam içleri hem de cam dışları kolaylıkla temizlenebilir. Bu nedenle yüksek mekanlar için de son derece uygun ve güvenli bir çözümdür.

RÜZGAR KIRICI GİYOTİN SİSTEMLERİ

Kapga Rüzgar Kırıcı (Wind Breaker)  Giyotin Sistemleri  çatı kapatmaya gerek kalmaksızın montajı yapılabilen, dekoratif ve güvenli bir şekilde rüzgardan korumak için tasarlanmış pratik bir giyotin sistemidir. 1 sabit ve 1 hareketli kanattan oluşur. Alt kanat sabit olup diğer hareketli kanat manuel, pistonlu veya motorlu bir şekilde açılıp kapanabilmektedir.

NEDEN KAPGA GİYOTİN SİSTEMLERİ?

KOLAY TEMİZLİK

HIZLI MONTAJ

AZ BAKIM

• Kapga Giyotin Sisteminde  cam içleri de  cam dışları da içeriden silinebildiği için kolay ve tehlikesiz temizlenebilir. Bu özelliği sayesinde balkon, teras gibi yüksek mekanlarda da güvenle kullanılabilir.
• Hem 1 sabit 1 hareketli, hem de 1 sabit 2 hareketli paneller kullanılabileceği için mekan yüksekliğinize göre kullanışlı çözümler sunar,
• Aynı sistem içinde farklı cam kombinasyonlarını kullanabilme özelliğinden dolayı size ve müşterilerinize yüksek konfor sağlar.
• Sistemde kullanılan özel tasarlanmış çift epidemik conta izin veren detaylar ve profil uzantılarıyla muadillerine göre extra yüksek yalıtım sağlar.
• Motor şase profilinde bulunan kılavuz ilave uzantılar sayesinde montaj süresini oldukça kısaltır.
• Özel tasarlanmış çift rulmanlı boru başı sayesinde arıza ve bakım durumlarında müdahele kolaylaşır.
• Bütün imalat ve montaj parçaları imalat ve montaj kolaylığı yaklaşımıyla tasarlanmış olup; ürün teslimi noktasında muadillerine göre çok fazla zaman tasarrufu sağlar.
• Cam ve profillerde bulunan ek özelliklerin yanı sıra cam ile alüminyum profil arasında kullanılan silikon dolgulu yapıştırıcılar sayesinde üst düzeyde izolasyon ve dayanıklılık sağlanmaktadır.