ŞEFFAF KEPENK

Dekoratif, Dayanıklı, Uzun Ömürlü

ŞEFFAF KEPENK

  Kapga Şeffaf Kepenk Sistemlerimiz yaşam alanlarımızı soğuk, rüzgar, ses, toz vb. olumsuz dış hava ve ortam etkilerinden korumak için kullandığımız, şeffaf levhalardan oluşan otomatik açılıp kapanan, kullanışlı ve estetik korumalı yeni nesil kepenk çözümleridir.

  Kullanılan şeffaf panellerin üst kısımdaki kutu içinde bulunan bir motor etrafına dolanarak toplanmasıyla açılır veya kapanır.

  Otomatik kontrol sistemi sayesinde bir kumanda yardımıyla kolayca açılır veya otomatik zaman ayarlayıcı özelliği ile dilediğiniz zamanlarda otomatik açılır ve kapanır.

  Oldukça kullanışlı ve uzun ömürlü sistemlerdir. Şeffaf olması dolayısıyla mekanlarınız oldukça aydınlık bir kullanım alanına sahip olur.

  Bu amaçla Kapga Şeffaf Kepenk Sistemleri  kullanıcı dostu tasarım, birinci sınıf malzeme ve kaliteli hizmet anlayışıyla üretilen kepenklerdir.

ŞEFFAF KEPENK SİSTEM ELEMANLARI:

Şeffaf Kepenk Sistemlerinde kullanılan UV korumalı, ısı ve darbe dayanımlı levha

Şeffaf Kepenkler kutu, levha, motor ve kontrol sistemleri olmak üzere üç ana bileşenden oluşur.

Kepenk Kutuları: Kepenk Kutuları gerek sarılan panellerin ve motorun koruması gerekse dekoratif görüntü için panel ve motorun gizlenmesi için yapılan uygulamalardır.

Şeffaf Kepenklerde kutular ve dikmeler alüminyum malzemeden üretilmektedir. 

Şeffaf Kepenk Levhaları: Kapga Şeffaf Kepenk Sisteminde kullanılan levhalar UV koruyuculusaydam, yarı saydam ve ısıya dayanıklı levhalar olmak üzere üç farklı seçenek kullanmamıza fırsat verir. Kullanılan bu levhalar renk, ışık geçirgenliği ve ısıya karşı dayanıklılık bakımından müşterilerin tüm beklenti ve gereksinmelerine cevap verecek niteliktedir.

Bütün levha seçeneklerinin ses ve ısı yalıtımları yüksek olup darbelere karşı dayanıklı ve kırılmaz levhalardan üretilmiştir.

Motor ve Kontrol Sistemi: Kapga Şeffaf Kepenk Sistemlerinde Müşteri ihtiyaç ve beklentilerine, mekanın özelliklerine ve tercihlere göre seçilen özelliklerde tüp motorlar ve bu motorlara kumanda eden otomatik kontrol sistemleri kullanılır.

Bu sayede kepenk sistemlerimiz uzaktan da kontrol edebilir ve açılıp kapanma zamanlarını otomatik olarak ayarlanabilir.

 

NEDEN KAPGA ŞEFFAF KEPENK SİSTEMLERİ?

MAKSİMUM UV KORUMA

MAKSİMUM IŞIK

MAKSİMUM DAYANIM

  • Yağmur, rüzgar,ve kar gibi olumsuz iklim koşullarında üstün yalıtım sağlar.
  • Şeffaf veya yarı şeffaf olması dolayısıyla maksimum ışık alır ve konforlu bir kullanım sağlar.
  • Şeffaf olması dolayısıyla iç mekan bölmelerinde de kullanılabilir.
  • Solar radyasyona karşı etkin bir koruma sağlar.
  • Dış ortam gürültüsünden doğan rahatsızlığı azaltı.
  • Bakımı ve temizliği kolay olup; iç kısımda kalan müdahale kapağından kolayca temizlik yapılabildiğinden ekstra pratiktir.
  • Kutu ve dikmeler tüm Ral renklerine boyanabildiği için mekanlarınızla kusursuz bir uyum sağlar.