PERGOLE SİSTEMLERİ

KAPGA pergole sitemleri

     Kapga Pergola Sistemleri güneş, yağmur gibi sebeplerle kullanamadığınız dış mekanlarınızda yapı ruhsatı gerektirmeden uygulanabilen ve bulunduğu mekânın işlevselliğini arttıran, tarz yaratan ve fonksiyonel kayar tavan kapama ve gölgelendirme sistemleridir. Eğimli kullanımlar için daha uygundur.
     Tamamı kumanda sistemiyle otomatik olarak kayarak açılır ve kapanır. Bu sayede kafe, restoran, otel, düğün salonu, teras, veranda gibi dış mekânınız dört mevsim boyunca konforlu bir şekilde kullanılabilir hale dönüşür.
     İhtiyaç duyulması durumunda sisteme aydınlatma modülü ilave edilebilir. Gece kullanımları içinde olduça kullanışlı ve estetiktik bir çözümdür.
     Tüm Pergole Sistemlerinde kullanılan motor kontrol sistemleri uluslararası norm, standart ve sertifikalara sahiptir.
   Kapga Pergole Sistemimiz üretim ve montaj hatalarına karşı 2yıl garanti kapsamındadır.

kapga pergole sistem elemanları:

Profiller: Tüm pergole sistemlerinde ray ve taşıyıcı olarak  alüminyum profil malzeme kullanılmaktadır.  Kullanılacak yerin özelliklerine uygun RAL kartela renkleri, eloksal ve ahşap desenli renk seçeneklerine boyanabilmektedir. Bu sayede yeni yapılan sürme sistemi mevcut mekanlarınızla kusursuz bir uyum yakalamaktadır.
Kumaş: Tüm pergole sistemlerinde çatı malzemesi olarak black out (karartmalı) kumaş kullanılmakta olup beyaz, krem, açık gri ve antrasit gri rengi bulunmaktadır. Bu sayede güneş ışın ve ışıklarına karşı maksimum koruma sağlanmaktadır. İhtiyaç halinde aydınlatma sistemi  ilave edilebilir

Kapga Pergole teknik özellikleri

 • Pergole ray ve taşıyıcı ayakları 80x120mm ölçüsünde olup 2mm kalınlığındadır.
 • Kullanılan kumaş güneşin UVA ve UVB gibi zararlı ışınlarına karşı özel film kaplı, 850gr/m2 blackout membran (Sio Line- Belçika) özelikli kumaş olup 5 yıl garantilidir.
 • Sistem üzerinde bulunacak ara kayıtlar arası boşluk minimum 40cm maksimum 46cm olarak imal edilecektir.
 • Pergole sisteminde arka bağlantı noktası ile ön dikmeler arasındaki mesafe minimum %15 eğime sahip olmalıdır.
 • Sistemde kullanılan otomatik kontrol sistemi  Elektronik Limit Switchli Kendinden Alıcılı (Alman-Becker) motor kontrol sistemidir.
 • Sıkışma engelleme fonksiyonu ile pergole sisteminde bir sıkışma olduğunda motor otomatik olarak durur. Sistemin zarar görmesini engeller.
 • Elektromanyetik kapasite normlarına uygunluk belgesine  sahiptir.
 • Sistemde kullanılan gergi triger kayışlarımız İtalyan T10 Eletect 16 mm kayışlardır.
 • Kullanılan aydınlatmalar Unikom marka 14-L15 cm yatay modül 24 volt 14 led li olacaktır.

kapga teleskoBik kapı SİSTEMLERİ

DÜZ(FLAT) PERGOLE

 Flat (Düz) Tente Sistemleri alçak alanlarda kapatmak için kullanılan pergole sistemidir. Düz olmasından dolayı yükseklik görüş kaybı yaşanmaması nedeniyle alçak yüksekliklerde oldukça kullanışlı ve şık bir pergole sistemidir. Ancak düz olması nedeniyle su tahliyesin sağlayamadığından yağmur, kar gibi şartlarda kullanılması gereken durumlarda tercih edilmez.

EĞİMLİ PERGOLE

Pergole Sistemleri eğimli çatı sistemine uygun olan yüksekliklerde kullanılan kayar gölgelendirme sistemidir. Özellikle yağmur, kar suyu gibi tabiat şartlarından etkilenen mekanlar için suyun tahliyesine imkan vermesi sebebiyle yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Kullanışlı, güvenli ve şık bir pergole sistemidir.

NEDEN KAPGA PERGOLE SİSTEMLERİ?

GENİŞ ALAN

KOLAY KULLANIM

ŞIK TASARIM

 • Geniş açıklıkların kapatılmasında konforlu ve güvenli bir kullanım sağlar.
  Mekanlarınızı yağmur, kar gibi kötü hava koşullarından korur.
 • Güneşin UVA ve UVB gibi zararlı ışınlarına karşı maksimum koruma sağlar.
 • Güneş ışınlarına karşı etkin bir koruma sağladığı için mekanlarınızı açık havada daha uzun süre kullanmanıza olanak verir.
 • Sisteme dahil edilebilen aydınlatma sistemiyle gece kullanımlarında da oldukça konforlu ve estetiktir.
 • Üstün kaliteli, yerli veya ithal motor ve kumanda sistemi tercihlerinizle aradığınız keyifli mekan hayallerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmenizi sağlar.
 • Motor ve kumanda sistemleri ile çalıştığından kolayca açılıp kapanma özelliğine sahiptir.